Inwestycja w duchu polskiego modernizmu na Saskiej Kępie

"Forma wynika z funkcji" - Louis Sullivan

O inwestycji

Osiedle jest zlokalizowane w samym sercu Saskiej Kępy w Warszawie. Uwagę zwraca jego architektura, która jest nawiązaniem do fundamentalnych zasad modernizmu. Kierunek ten był odpowiedzią na rosnące oczekiwania człowieka w stosunku do życiowej przestrzeni a konkretnie do jego estetyki. Nasza inwestycja stanowi zwieńczenie najlepszych praktyk tego nurtu w światowej architekturze.

W efekcie tego powstało kameralne osiedle, którego celem jest zapewnić przestrzeń, komfort i nienaganną formę. Aby stworzyć przyjazne miejsce nie tylko dla jej mieszkańców, ale również dla najbliższego otoczenia, prace projektowe były konsultowane z lokalną społecznością. Dzięki tym zabiegom udało się stworzyć elegancką inwestycję opartą na współpracy, wzajemnej atencji i poszanowaniu potrzeb.

 

Projekt konsultacji „Dialog o inwestycji Lizbońska”, związany z inwestycją www.lizbonska.pl otrzymał w 20. edycji konkursu Złote Spinacze dwie nagrody. Współpracująca z nami agencja PR – N42 została nagrodzona brązowym Spinaczem w kategorii PR-u korporacyjnego i Srebrnym w kategorii nieruchomości, budownictwo, dom i wnętrze. Cieszymy się, że dialog przy inwestycji Lizbońska został doceniony przez jury tego prestiżowego konkursu.

Jest to już kolejna nagroda, związana z tym projektem. Uhonorowano go również w maju 2022 międzynarodową nagrodą SABRE Awards 2021.

Z myślą o przyszłych pokoleniach

Budujemy dla ludzi z szacunkiem do przyrody. Fundamentem naszych działań jest bowiem tworzenie przestrzeni do życia ale w mądry i odpowiedzialny sposób. Nasze inwestycje to zatem bezpieczny i zrównoważony rozwój. Korzystamy z certyfikowanych materiałów bezpiecznych dla zdrowia oraz środowiska, nasze budynki cechuje energooszczędność, projekt osiedla uwzględnił sąsiadujące z nim obiekty tak, aby zapewnić optymalny przepływ powietrza i nasłonecznianie, a co za tym idzie – lepszą energochłonność zabudowy.
Aby zachować równowagę z przyrodą w jak największym stopniu, na osiedlu nie zabrakło również mądrych, ekologicznych rozwiązań. Zielone dachy posiadają właściwości retencyjne ułatwiając gromadzenie wód opadowych. Z kolei panele fotowoltaiczne to prosty i prawie bezobsługowy sposób na pozyskiwanie bezpłatnej energii elektrycznej z promieni słonecznych. Znaczną część osiedla zajmują tereny zielone, a budki dla owadów i ptaków dopełniają przestrzeni, w której człowiek i natura są dla siebie nawzajem środowiskiem do życia.

Nagrody

Projekt konsultacji „Dialog o inwestycji Lizbońska”, związany z inwestycją www.lizbonska.pl otrzymał w 20. edycji konkursu Złote Spinacze dwie nagrody. Współpracująca z nami agencja PR – N42 została nagrodzona brązowym Spinaczem w kategorii PR-u korporacyjnego i Srebrnym w kategorii nieruchomości, budownictwo, dom i wnętrze.

Cieszymy się, że dialog przy inwestycji Lizbońska został doceniony przez jury tego prestiżowego konkursu. Jest to już kolejna nagroda, związana z tym projektem.

Uhonorowano go również w maju 2022 międzynarodową nagrodą SABRE Awards 2021.

Estetyka na najwyższym poziomie

Modernistyczna
architektura

Laureat 19 prestiżowych nagród, wyróżnień oraz nominacji. Autor licznych projektów mieszkalnych, biurowych oraz użyteczności publicznej.

JEMS
architekci

Ponadczasowy styl osiedla, który na pierwszym miejscu stawia funkcjonalność: szerokie chodniki, sporo przestrzeni pomiędzy budynkami, najwyższa jakość materiałów użytych do wykończenia.

Kameralne
niskie budynki

Duża ilość naturalnego światła docierająca również do mieszkań na niższych kondygnacjach oraz do części wspólnych znajdujących się na zewnątrz.

Pełna zabudowa
balkonów

Rozwiązanie zapewniające dyskrecję i komfort użytkowania oraz estetykę na wysokim poziomie.

Codzienny komfort i bezpieczeństwo

Dialog
z mieszkańcami

Prace projektowe były konsultowane z lokalną społecznością aby inwestycja jak najlepiej wpisała się w krajobraz Saskiej Kępy.

Monitoring
 

Dyskretne rozwiązanie zapewniające mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa wprowadzające rozwiązania, które zamiast dzielić - łączą.

Rolety

Standardowe wyposażenie wszystkich mieszkań położonych na parterze.

Plac
zabaw

Miejsce dedykowane dla najmłodszych.

Stacja serwisowa
dla rowerów

Praktyczne rozwiązanie umożliwiające korzystanie z narzędzi do przeprowadzenia drobnych napraw lub napompowania koła.

Przestronny
parking podziemny

Dobrze przemyślany projekt gwarantujący komfort użytkowania.

W równowadze z przyrodą

Zielone
dachy

Skuteczne zapobieganie zbytniemu nagrzewaniu się dachu i pełnią rolę retencji wody.

Retencja wód
opadowych

"Deszczówka" gromadzona w celu podlewania zielonych obszarów przekłada się na oszczędność wody.

Strefa
zieleni

Poszanowanie dla środowiska naturalnego, którego obecność ma pozytywny wpływ na zdrowie mieszkańców.

Instalacje do paneli fotowoltaicznych
na dachu

Zasilanie części wspólnych bezpłatnym prądem ze Słońca pomoże obniżyć rachunki za energię elektryczną.

Ładowanie aut elektrycznych

Wychodząc naprzeciw potrzebom zaprojektowaliśmy rozwiązania ułatwiające doprowadzenie łącza do miejsc parkingowych w garażu.

Budki
dla ptaków

Budujemy w zgodzie w naturą dlatego na terenie osiedla tworzymy miejsca lęgowe na ptaków.

Budki
dla owadów

Schronienie dla wielu wartościowych organizmów pomagających nam w naturalny sposób walczyć z mszycą czy też komarami.

Atrakcyjna lokalizacja

Doskonała
komunikacja

Aż 12 linii autobusowych, które gwarantują bezpośrednie połączenie m.in. z centrum Warszawy, Lotniskiem Chopina oraz 4 stacjami metra.

Ścieżki
rowerowe

Doskonale rozwinięta sieć pozwalająca na wielokilometrowe wypady wzdłuż Wisły w kierunku terenów zalesionych oraz na Grochów.

Ciekawa
okolica

W pobliżu znajduje się kilka placówek dyplomatycznych, ogród Jordanowski, park Skaryszewski oraz ulica Francuska z licznymi restauracjami.

Certyfikat BREEAM

Budujemy dla obecnych i dla przyszłych pokoleń. Nasze prace na każdym etapie realizują zasady zrównoważonego rozwoju rozumiane jako oszczędność surowców naturalnych czy też zmniejszanie ilości wytwarzanych odpadów. Spełniamy najwyższe światowe standardy co pozwala nam ubiegać się o przyznanie brytyjskiego certyfikatu BREEAM. System oceny został opracowany w 1990 roku tak, aby umożliwiać jego zastosowanie wobec budynków znajdujących się w każdej szerokości geograficznej. Budynek ubiegający się o certyfikat BREEAM podlega ocenie w 10 kategoriach m.in. energooszczędność oraz właściwości materiałów wykorzystanych do budowy, lokalizacja budynku, sposób zagospodarowania terenu wokół budynku, innowacyjność inwestycji oraz poziom zużycia energii. Certyfikatem BREEAM mogą się poszczycić budynki w różnych zakątkach globu, a nasze osiedle aspiruje do bycia kolejnymi z nich.

Nagradzana pracownia architektoniczna

Do współpracy nad osiedlem Lizbońska zaprosiliśmy renomowaną, polską pracownię JEMS Architekci z ponad 30-letnim doświadczeniem. Tworzy ją zespół utalentowanych ludzi, których wiedza i wyobraźnia była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana. Dziś pracownia może się pochwalić m.in. Medalem im. Profesora Zygmunta Majerskiego za zasługi dla regionu śląskiego w dziedzinie architektury czy też Nagrodą Specjalną za projekt rekonstrukcji Hali Koszyki – jednego z najbardziej rozpoznawalnych, gastronomiczno-biurowych miejsc na mapie Warszawy. Doświadczenie pracowni docenili zarówno inwestorzy z branży budownictwa biurowego, jak również mieszkaniowego. Zespół JEMS Architekci na warszawskim rynku budownictwa mieszkaniowego, obok osiedla Lizbońska, podpisał się również pod projektami m.in. osiedla Biały Kamień oraz Browary Warszawskie.

Mieszkania na miarę Twoich oczekiwań

Osiedle Lizbońska to kameralny kompleks 4 budynków na które składa się blisko 200 lokali mieszkalnych oraz 15 o charakterze usługowo-handlowym. Naszym celem było stworzenie miejsca, które będzie nawiązywać do najlepszych praktyk budownictwa mieszkaniowego. Dlatego też budynki posiadają tylko 4 oraz 5 pięter, minimalistyczną elewację w jasnym kolorze, duże okna zapewniające sporą ilość naturalnego światła oraz ustawne balkony. Same mieszkania mają powierzchnię od 37 – 93 metrów kw. i są oferowane w wariancie 2, 3 i 4 pokojowym. Zgodnie z założeniem modernizmu „forma wynika z funkcji” projektanci dołożyli wszelkich starań, aby każde z mieszkań było dobrze przemyślane, przestronne i ustawne.

Wybierz budynek i piętro

Pokaż
Zostało 8 gotowych mieszkańbudynek A
Zostało 1 gotowe mieszkaniebudynek B
Zostały 2 gotowe mieszkaniabudynek C
Zostało 1 gotowe mieszkaniebudynek D

BUDYNEK

PIĘTRO

Wyszukiwarka mieszkań

Wyszukiwarka mieszkań

Budynek: C
Mieszkanie: 133
cutlery Aneks kuchenny
bed 4 pokoje
size 76.52m2
Niedostępne
Budynek: B
Mieszkanie: 109
cutlery Aneks kuchenny
bed 4 pokoje
size 92.54m2
Niedostępne
Budynek: C
Mieszkanie: 132
cutlery Aneks kuchenny
bed 4 pokoje
size 74.98m2
Niedostępne
Budynek: D
Mieszkanie: 183
cutlery Aneks kuchenny
bed 4 pokoje
size 70.53m2
Niedostępne
Budynek: B
Mieszkanie: 84
cutlery Aneks kuchenny
bed 4 pokoje
size 77.34m2
Niedostępne
Budynek: C
Mieszkanie: 138
cutlery Aneks kuchenny
bed 4 pokoje
size 76.57m2
Niedostępne
Budynek: D
Mieszkanie: 178
cutlery Aneks kuchenny
bed 4 pokoje
size 76.46m2
Niedostępne
Budynek: D
Mieszkanie: 187
cutlery Aneks kuchenny
bed 4 pokoje
size 70.53m2
Niedostępne

Lokalizacja

Inwestycja jest położona tuż przy skrzyżowaniu ulic Aleja Stanów Zjednoczonych i Saskiej. Lokalizacja jest ogromnym atutem tego osiedla biorąc pod uwagę możliwości, jakie oferuje swoim przyszłym mieszkańcom. Na pierwszy plan wysuwa się doskonałe skomunikowanie tej inwestycji z resztą miasta: aż 12 linii autobusowych, które gwarantują bezpośrednie połączenie z centrum Warszawy oraz 4 stacjami metra (obydwu linii). Miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu z pewnością ucieszy bliskość nadwiślańskich plaż a wielbiciele rowerów docenią fakt, że do dyspozycji będą posiadać wielokilometrowe ścieżki biegnące wzdłuż Wisły.

Niekwestionowaną zaletą jest również bliskość:

  • restauracji
  • aptek oraz opieki medycznej (Szpital Dziecięcy im. Prof. Bogdanowicza, Kardiosystem Centrum Medyczne, Saska Kępa NZOZ Medical Center)
  • placówek edukacyjnych (żłobek Stokrotka, przedszkole nr 392, Szkoła Podstawowa nr 168, Szkoła Podstawowa nr 397, LO im. Adama Mickiewicza, LO im. Bolesława Prusa, Prawosławne Seminarium Duchowe)
  • zielonych terenów (park Skaryszewski oraz park nad Balatonem)
  • centrum handlowego (Promenada)

Edukacja

Sklepy

Komunikacja

Zdrowie

Rekreacja

Kościół

Kultura

Lizbońska 1

PGE Narodowy

Jezioro Gocławskie

Plaża na Saskiej Kępie

Park Skaryszewski

Przedszkole

Szkoła Podstawowa

XXXV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa

Przystanki autobusowe

Auchan

Lidl

Szpital

Fitness club

PROM Kultury Saska Kępa

Ścieżka rowerowa

Ścieżka rowerowa

Kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Kościół pw. Miłosierdzia Bożego

Kościół pw. św. Apostołów Jana i Pawła

Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego

Plan Osiedla

Galeria / Wizualizacje

Postępy Budowy

DATY

31.12.2022
02.01.2023
09.01.2023
01.02.2023
14.02.2023
17.03.2023
14.04.2023
11.05.2023
13.06.2023
17.08.2023
08.11.2023
15.01.2024
15.03.2024
26.04.2024
Postępprac | 31.12.2022
Postępprac | 02.01.2023
Postępprac | 09.01.2023
Postępprac | 01.02.2023
Postępprac | 14.02.2023
Postępprac | 17.03.2023
Postępprac | 14.04.2023
Postępprac | 11.05.2023
Postępprac | 13.06.2023
Postępprac | 17.08.2023
Postępprac | 08.11.2023
Postępprac | 15.01.2024
Postępprac | 15.03.2024
Postępprac | 26.04.2024

O nas

Inwestycja jest owocem współpracy deweloperów: hiszpańskiego Grupo Lar oraz jednego z największych w naszym kraju jakim jest polski Develia. Suma wiedzy, doświadczeń oraz możliwości, które oferują tak duże podmioty gospodarcze, pozwoliła na stworzenie wyjątkowo atrakcyjnego osiedla zarówno pod kątem architektury i zastosowanych rozwiązań, jak również lokalizacji na zielonej, historycznej Saskiej Kępie.

Grupo Lar

Ponad 50-letnie doświadczenie pozycjonuje tego inwestora w czołówce branży budowlanej. Grupo Lar z sukcesami realizuje swoje projekty nie tylko w Europie ale również w Ameryce Północnej oraz Ameryce Południowej. W Polsce ten hiszpański koncern działa od 2006 roku. Na terenie Warszawy oddał w ręce klientów ponad 2000 mieszkań, a w trakcie przygotowania są już kolejne inwestycje.

Tym, co wyróżnia wszystkie realizacje Grupo Lar, jest atrakcyjna lokalizacja, niebanalny projekt, obecność nowoczesnych rozwiązań oraz materiały najwyższej jakości. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że do współpracy z Grupo Lar są zapraszani wyłącznie najbardziej doświadczeni architekci. Ich kompetencje połączone z ogromną wiedzą inwestora to gwarancja , które są nie tylko doskonałą lokatą kapitału, ale przede wszystkim przyjemnym miejscem do życia na kolejne, długie lata.

Develia S.A.

Develia to jedna z największych i najbardziej doświadczonych firm deweloperskich w Polsce. Specjalizuje się w realizacji inwestycji mieszkaniowych w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości o niezmiennie najwyższej jakości.

W swoich projektach na pierwszym miejscu stawia komfort i wygodę ich przyszłych mieszkańców. Współpracuje tylko z uznanymi i sprawdzonymi pracowniami architektonicznymi oraz generalnymi wykonawcami. Osiedla realizowane przez Develię są zlokalizowane blisko terenów zielonych i rekreacyjnych, z łatwym dostępem do rozwiniętej infrastruktury usługowej oraz komunikacyjnej.

W DNA firmy wpisane są idee zrównoważonego budownictwa oraz troska o środowisko naturalne. Develia realizuje te wytyczne, wykorzystując w swoich inwestycjach niskoemisyjne materiały, budując ogrody deszczowe i tężnie solankowe oraz wspierając rozwój elektromobilności. W ramach zagospodarowania terenów zielonych wykorzystuje roślinność pochłaniającą zanieczyszczenia. Jako nowoczesny deweloper chętnie przystępuje również do inicjatyw przyczyniających się do wzrostu różnorodności biologicznej.

Od 2007 r. akcje Spółki notowane są na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma należy również do Polskiego Związku Firm Deweloperskich, co obliguje ją do przestrzegania „Kodeksu Dobrych Praktyk PZFD”.

Aktualności

Sprawdź co nowego!

21.10.2021

Wkrótce odbiór kluczy

21.10.2021

Wkrótce odbiór kluczy

21.10.2021

Wkrótce odbiór kluczy

10% rabatu* na zakupy w Leroy Merlin

Decydując się na zakup lokalu w inwestycji Grupo Lar otrzymują Państwo 10% rabatu na zakupy w Leroy Merlin

* Szczegóły w regulaminach dostępnych na www.leroymerlin.pl i w punktach informacyjnych sklepów.

Skontaktuj się z nami

Katarzyna Bednarzewska

Manager Sprzedaży
790 443 888

Wiesław Wiejacha

Manager Sprzedaży
790 441 888

ul. Lizbońska 1 | 03-969 Warszawa

pon-pt 10:30-18:30, soboty 10:00-14:00